O projekcie

Kontakt

Jeżeli chcesz się z nami skontaktować, napisz maila na  info@pinezka.nowytomysl.pl.

Co robić w Nowym Tomyślu?

Nic się nie dzieje, czy raczej brakuje informacji o wydarzeniach?

Postawione w tytule pytanie stawia sobie wiele osób. Często pozostaje ono bez odpowiedzi. Jest jednak w naszym mieście także grono ludzi, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym.

Obalamy mit, że w naszej okolicy nic się nie dzieje!

W głowach kilku osób krążył początkowo niesprecyzowany pomysł stworzenia wspólnej listy wydarzeń kulturalnych, sportowych, rekreacyjnych i różnorodnych imprez organizowanych na terenie całej gminy. Jedno wspólne miejsce w Internecie, w którym będzie można zaczerpnąć wiedzę na temat planowanych w mieście i gminie wydarzeń i imprez. Do tej pory były one rozproszone na różnych portalach i mogły umknąć uwadze nawet uważnego uczestnika naszego lokalnego życia społecznego.

Niniejsza witryna ma w swoim założeniu zbierać informacje na temat wydarzeń i imprez, ma stać się źródłem i podstawowym narzędziem zamieszczania i pozyskiwania informacji na ich temat.

Jej powstanie nie mogło się powieść bez wsparcia i akceptacji Burmistrza i Urzędu Miejskiego, Nowotomyskiego Ośrodka Kultury oraz Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej. Bardzo ważną rolę odgrywa również Spółdzielnia Mieszkaniowa ze swoim bogatym wachlarzem imprez kulturalnych i rekreacyjnych. Te cztery podmioty organizują największą ilość wydarzeń i - tym samym - stanowią podstawową grupę zamieszczającą tu swoje informacje.

Jednak nie tylko one tworzą mozaikę kulturalną naszego miasta. Współtworzą ją m. in. organizacje pozarządowe, stowarzyszenia, sołectwa, placówki oświatowe, restauracje, firmy i grupy nieformalne mające potrzebę i ambicję tworzenia przestrzeni niezbędnej dla kulturalnego i intelektualnego rozwoju naszej lokalnej społeczności. Ich oferta trafia do szerokich i bardzo zróżnicowanych kręgów odbiorców.

Każdy z tych podmiotów może mieć swój udział w tworzeniu niniejszego portalu informacyjnego. Marzeniem pomysłodawców i twórców portalu jest, aby krąg podmiotów zamieszczających tu swoje informacje sukcesywnie się powiększał. W ten sposób - być może w przyszłości - uda się na nim prezentować pełną gamę wydarzeń adresowanych do mieszkańców naszej gminy.